T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYIT YENİLEME BAŞVURU TARİHİ

AÇIK LİSE KAYIT YENİLEMELERİ

*Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2022- 2023 eğitim ve öğretim yılı 2. dönem (2022/2 Dönemi) kayıt yenileme işlemleri 10 Ocak 2023 tarihinden 20 Mart 2023 tarihi mesai bitimine kadar yapılacaktır.

1-) 13 Eylül 2004 ve sonrası doğumlu olan öğrencilerin kayıt yenilemeleri bakanlıkça değil, öğrenci müracaat ettiği takdirde ÜCRET ALINMADAN yüz yüze eğitim kurumları tarafından yapılacaktır. Kayıt yenilerken sistemde herhangi bir seçim yapılmadan kayıtları yenilenebilecektir.

2-)  "Değerli öğrencilerimiz: Ülkece yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, okul olarak depremzede vatandaşlarımıza katkı sunmak açısından, bu dönem açık lise için alınacak yüz yüze eğitim ücretlerini sizden almayacağız. Bunun yerine -50 TL'den aşağı olmamak üzere- AFAD'a yapacağınız deprem bağışlarının dekontunun, açıklama kısmına İstanbul RTE AİHL olarak yazılıp sınıf öğretmenine ulaştırılması yeterli olacaktır. Bu sürece destek veren tüm öğrencilerimize şimdiden teşekkür ederiz. Allah ülkemizi her türlü âfet ve belâdan muhafaza eylesin".

3- Öğrenci adayları; sınav ücreti olarak 50 TL'yi https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların banka veya kredi kartı ile veya Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankası'nın mobil veya internet bankacılığı üzerinden veya ATM'lerden öğrencilerin TC kimlik numaraları ile MEB Destek Hizmetleri Genel müdürlüğü hesabına yatırıp dekontunu okula getireceklerdir

4-Kayıt yenileme ve ilk kayıt ücretinden muaf olan öğrencilerden yüz yüze eğitim ücreti alınacaktır.

01-02-2023

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 01.02.2023 - Güncelleme: 14.02.2023 10:10 - Görüntülenme: 749
  Beğen | 6  kişi beğendi