T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Eyl

Okul müdürümüz Bayram Kefeli, müdür başyardımcımız Ekrem Bulut, Fatih Eğitim ve Bilim Vakfı başkanımız Mehmet Kamil Berse, Mezunlar derneği başkanımız Habip Bozkurt. FEBVA Vakıf müdürümüz Mehmet Doğan ve İSTİMDER Genel Sekreterimiz Şakir Çetinkol'un katıldığı 2023-2024 eğitim öğretim yılında okulumuzda uygulayacağımız proje ve çalışlmalar değerlendirildi, okul ihtiyaçları ve finansman ihtiyacı ele alındı.

Eyl

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Proje öğrencimiz *Ahmed Furkan GÜVEN 5.sınıfta Başladıgı hafızlıgını 5.sınıfın sonunda 9 ay gibi kısa bir sürede tamamladı.* Hafızlığına *okulumuzda başlayıp ilk bitiren öğrencimize 1500 TL* lik hediye çekini okul müdürümüz verdi. Öğrencimizi yetiştiren Hocalarını, bu süreçte ciddi emek veren Ailesini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Eyl

Merhûm Başbakanımız Adnan Menderes ile dava arkadaşları Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'yu şehâdetlerinin 62'inci sene-i devriyesinde, İstanbul valiliğinin düzenlediği programda öğrencilerimizle birlikte rahmet, minnetle yad ettik. Mekânları cennet olsun.

Eyl

İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi 8 sınıf öğrenci velilerine LGS hazırlık süreci ile ilgili bilgilendirme toplantısını 16 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirdik.

Eyl

7/ A sınıfı öğrencilerimizden Kerem Salih YÜCEL Hafızlık ve Akademiyi Teşvik Projesinde verilen hediye çeklerini toplayarak 1450 puanlık Uzaktan Kumandalı Aracı almaya hakkazandı. 7/ A sınıfı öğrencilerimizden Muaz ŞİRİN Hafızlık ve Akademiyi Teşvik Projesinde verilen hediye çeklerini toplayarak 1450 puanlık Uzaktan Kumandalı Aracı almaya hakkazandı. 6/Asınıfı öğrencilerimizden Ömer Faruk YEMİŞÇİ Hafızlık ve Akademiyi Teşvik Projesinde verilen hediye çeklerini toplayarak 1300 puanlık Orjinal adidas Futbol topu almaya hakkazandı. 6/A sınıfı öğrencilerimizden Salih OBAİDOĞLU Hafızlık ve Akademiyi Teşvik Projesinde verilen hediye çeklerini toplayarak 1500 puanlık Lego setini almaya hakkazandı. Öğrencilerimiz ödüllerini okul müdürümüzden aldılar.

Eyl

Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Amerika'daki kardeş okuluyla birlikte düzenlediği MUN konferansında İngilizce'de okulumuz öğrencisi Abdullah Yekta sivri en iyi delege ödülünü, Hacı Ömer Gündoğdu Şeref ödülünü kazandılar. Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Lisesi'nin düzenlediği Mun konferansında ise Emin Naneoğlu Arapça dalında Şeref ödülünü, GitoMUN'da ise en iyi delege ödülünü kazanmıştır. Okul Müdürümüz öğrencileri tebrik ederek ayrıca ödüllendirdi.

Eyl

İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Örgün eğitimle birlikte hafızlık projesinde hafızlığını tamamlayan ve LGS sınavında 90 soruda 88 doğru ile 0.53 lük dilime girerek 488 puanla okulumuzun İngilizce Hazırlık bölümüne yerleşen *Hafız Hamza KARAMUSTAFA*a 5000 (Beş bin) TL lik hediye çekini Okul Müdürümüz Bayram KEFELİ'den aldı. Ortaokulumuzdan mezun olup lisemize yerleşen öğrencimizi, bu başarıda emeği olan Hocalarını ve Ailesini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Eyl

Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin seviye tespit sınavını gerçekleştirdik

Eyl

2023 2024 eğitim öğretim yılı açılış programını gerçekleştirdik. İstiklal Marşı'nın ardından Kur'an tilaveti ile başlayan programda Okul müdürümüz Bayram Kefeli, okul mezunlar derneği İSTİMDER Genel Başkanı Avukat Habip Bozkurt, FEBVA Fatih Eğitim ve Bilim Vakfı başkanı Mehmet Kamil Berse konuşma yaptı. Okul müdürümüzün yaptığı dua ile program sona erdi.

Eyl

Okulumuzu bu yıl Kazanan Hazırlık Sınıflarıyla 09 Eylül Cumartesi günü Veli Tanışma Toplantısı düzenledik. 2023-2024 Eğitim öğretim yılı hazırlık Hafızlık/Arapça/İngilizce sınıflarımızla idareci, veli ve öğrencilerimizin katılımıyla toplantımızı gerçekleştirdik. Veli ve öğrencilerimizle yaptığımız Kahvaltının ardından yapılan toplantıda, Okul müdürümüz Bayram Kefeli, okulumuzun imza attığı başarılar, yaptığı her türlü faaliyetler ve üstlendiği vazifeler hakkındadavetlilerimize sunum yaptı. Hazırlık sınıflarının eğitim-öğretim süreci boyunca yapacağı çalışmalar, sosyal etkinlikler ve ders işleyiş programımız hakkında, Akdem Eğitim Kurumları, BBC Pearson temsilcisi, öğretmen ve öğrencilerimiz bilgilendirmeler yaptı. Toplantıyı velilerimizin de katıldığı soru-cevap bölümüyle tamamladık. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni eder başarılar dileriz.

Eyl

stanbul İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜR okulumuzu ziyaret etti. Okulumuzda yapılan çalışmalar hakkında okul müdürümüz Bayram Kefeli’den bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz, sene başı öğretmenler kurulu toplantımıza da iştirak etti. Öğretmenlerimize başarı dileklerini ileten İl Millî Eğitim Müdürümüz, YKS hazırlık çalışmaları kapsamında okulumuzda bulunan 12. Sınıf öğrencilerimizle de sohbet ettikten sonra ziyaretini tamamladı.

Eyl

Öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederiz.

Eyl

Okulumuz bünyesinde Fatih Müftülüğüne bağlı İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Kuran Kursunda hafızlığını yapan öğrencilerimiz hafızlıklaırnı tamamladılar. Öğrencilerimizi, hocalarını ve ailelerini tebrik ederiz.

Eyl

12. Sınıf Öğrencilerimize üniversite hazırlık sürecimizle alakalı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Okul müdürümüz ve üniversite hazırlık grubu öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda 2023-2024 eğitim öğretim yılında üniversite hazırlık çalışmaları kapsamında yapılacak faaliyetler ele alındı. Öğrencilerin bu süreç boyunca izlemesi gereken strateji, ders çalışma yöntemleri, okula devam etmenin önemi,istikrarlı çalışma gibi hususların önemi üzerinde duruldu. Program soru-cevap faslının ardından sona erdi.

Eyl

LGS tercih sıralamasında okulumuz her geçen yıl başarılarına başarı ekliyor, bu büyük başarıda emeği olan başta idarecilerimiz olmak üzere destek veren tüm paydaşlara teşekkür ederiz