T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Ara

12. Sınıf öğrencilerimiz gezi kulübü kapsamında Tarih Öğretmenimiz Umut DİRİÖZ rehberliğinde Topkapı Sarayını gezdi.

Ara

Ülkemizin güzide yazarlarından Mustafa USLU Beyfendi İstiklal Marşı Şairimiz ile ilgili yazdığı Hakkın Sesi Mehmet Akif isimli kitabı söyleşisi gerçekleştirdi. Kitabı okuyan öğrencilerimiz kitapla ilgili fikirlerini ve sorularını yazarına doğrudan sorma imkanı buldu. Teşriflerinden dolayı Mustafa USLU Beyfendiye teşekkür ederiz. 

Ara

 -Hedef LGS 2023 Projesi kapsamında Mezun buluşmalarımız kapsamında geçen sene en iyi dereceyi yapan öğrencilerimiz Hacı Ömer Gündoğdu ve Yusuf Kerem Aydın adlı öğrencilerimiz 8. Sınıf öğrencilerimiz ile bir araya gelerek tecrübelerini aktardılar. 8. Sınıf öğrencilerimiz Lgs ile ilgili sorularına okulumuza en iyi dereceyi yapmış ve yine okulumuzun Lise kısmında eğitimine devam eden abilerinden dinlediler.

 

Ara

Hedef Lgs 2023 kapsamında her hafta  öğrencilerimize deneme sınavı uygulayarak öğrencilerimizin haftalık gelişimlerini takip ederek eksik kazanımlarını tamamlıyoruz.

Ara

Hedef Lgs projemiz doğrultusunda öğretmenlerimizle danışmanlık sistemimiz bulunmaktadır. Bir öğretmenimize beş öğrenci olarak  danışmanlık kapsamında haftalık toplantılar yaparak öğrencilerimizin ders çalışma durumları, deneme sonuçları, motivasyonlarını takip ediyoruz. Öğretmenlerimiz öğrencileri hakkında oluşturdukları raporlar ile her ayın ilk haftası Okul Akademik Takip Komisyonu Toplantısında diğer öğretmenlerle paylaşmaktadır.

Ara

Okulumuz 2002 mezunlarından, Yeni Şafak Gazetesi İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik öğrencilerimizle buluştu. Konferans Salonumuzda "Sosyal Medya" başlığı altında bir sunum yapan Ersin Çelik, sosyal medyanın insan davranışları üzerindeki etkisi ve yönlendirmesi, teknoloji bağımlılığı, zararlı içeriklerden korunma yolları ve faydalı içerik üretimi gibi pek çok konuya değindi. İnteraktif bir şekilde gelişen programa öğrencilerimiz yoğun bir katılım gösterdi.

Program, okul müdürümüz Bayram Kefeli'nin misafirimize plaket takdimi ve ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Ersin Çelik'e sunumları için teşekkür ederiz.

Ara

Dünya Arapça günü münasebetiyle düzenlediğimiz programı hazırlık ve 9. sınıfı öğrenci, Veli ve öğretmenlerimizin katılımıyla icra ettik. Bu programın hazırlanmasında emeği olan başta Arapça koordinatörümüz Muhammed Kul olmak üzere tüm öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Ara

Her sınıf seviyesinden toplam 30 öğrencimiz ile, İslmami ilimler öğretmenimiz M. Sami ŞEKEROĞLU ve A. Numan DENİZER'in riyasetinde ÖNDER'in Büyükçekmece kampında; "Güncel İnanç ve Fikir Akımları" konulu kamp düzenledik. Öğrencilerimiz münazara, izle-yorumla ve film tahlilleri ile günümüzde var olan inanç ve fikir akımlarını yakından tanıma imkânı buldular. *Katkılarndan dolayı, Mezunlar Derneğimiz İSTİMDER'e ve başkanımız Habip Bozkurt'a ÖNDER'e ve Önder Genel Başkan YardımcısıAhmet Yiğit'e ulaşım desteği için Fatih Belediyemize ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.*

Ara

Önder Onursal Genel Başkanı İbrahim Solmaz ile İmam Hatiplerimizin dünü bugünü yarını konulu çok faydalı bir seminer gerçekleştirdik

Ara

İlçemiz ortaokul ve lise müdürlerine Ensar Vakfının Sana Emanet Yarışması tanıtımı okulumuzda yapıldı

Ara

Okulumuz Gezi Kulübü etkinliği olarak öğrencilerimizle Yedi Kule Hisarını rehber eşliğinde gezdik. 

Ara

İlçemizin güzide imam hatip ortaokullaırndan komşumuz Fethiye İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri LGS bilgilendirmeleri kapsamında okulumuzu ziyaret etti. 

Ara

Okulumuzda uygulanan projelerin görüşüldüğü toplantıda, projelerin geliştirilmesi ve yeni projeler hakkında müzakereler yapıldı. Toplantımıza katılan yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederiz

Ara

Her sınıf seviyesinden seçilen 40 öğrencimizle TÜYAP kitap fuarına bir ziyaret gerçekleştirdik. Araç desteği için Fatih belediyemize teşekkür ederiz

Ara

Okul Müdürümüz Bayram Kefeli, İslami İlimler öğretmenimiz Sami Şekeroğlu, öğrencilerimiz Abdullah Altıner, Melih Rasul Hacıvelioğlu ve Emin Naneoğlu okulumuz 1982 mezunlarından Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin'i makamında ziyaret ettiler. Misafirperverliği ve bir İmam Hatipli olmak ve özellikle İstanbul İmam Hatipli olmak üzerine verdiği kıymetli bilgiler için kendisine teşekkür ederiz.