T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Mrt

Okulumuz mezunu

Sanayi Teknoloji Bakanı sayın Mustafa Varank'ın babası

ALİ HAYDAR VARANK vefat etmiştir.

Cenaze namazı 13 Mart Pazartesi öğlen namazında Fatih camiinde kılınacak olup Edirnekapı mezarlığına defnedilecektir.

Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

Mekanı cennet olsun.

Mrt

 

 

"Kariyer Günleri " kapsamında "Sınavda Nasıl Başarılı Olunur?" konulu seminerde İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Mehmet Ali DOĞAN Hocamızı misafir ettik.

8,9,10 ,11ve 12. Sınıf öğrencilerimizin katıldığı seminer çok verimli bir şekilde gerçekleşti

Değerli hocamıza katılımından dolayı teşekkür ederiz

 

"12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü" İlçe programı Kaymakamımız Sayın Cafer Sarılı'nın teşrifleriyle, okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Mrt

"12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü" İlçe programı Kaymakamımız Sayın Cafer Sarılı'nın teşrifleriyle, okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Mrt

Berat Gecesinde, okulumuz idareci öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Berat Gecesi programını, öğrencilerimizin Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahi koromuzun icra ettiği ilahiler, Mevlid-i Şerif ve Okul müdürümüzün sohbeti ile Fatih Camii'nde gerçekleştirdik

Mrt

Berat kandili münasebetiyle, sınıflarımızı ziyaret ederek Berat geceleri tebrik edip kandil simidi ikramında bulunduk

Mrt

Hedef LGS 2023 kapsamında 8. sınıf öğrencilerimize okul rehber öğretmenimiz Tarık SEKMENLİ tarafından verimli ders çalışma semineri verildi. 

Mrt

Okulumuz 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak Hedef Lgs 2023 sömestr tatilinde 23-28 Ocak tarihlerinde okulumuza bağlı Fethiye İlim Yayma Cemiyetinin Yurdunda yatılı olarak Lgs Kampı gerçekleştik. Öğrencilerimiz bu kamp boyunca günlük olarak 2 dersi konu anlatımı 2 dersi de soru çözümü olmak üzere Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinden günlük 12 ders yaparak 1. Dönem konularını tekrarlamış oldular. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce,  İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden ise akşam etütlerinde soru çözümü yaparak konu pekiştirmelerini sağladılar. Öğrencilerimize Lgs öğrencisinin bir gününün nasıl olması gerektiğini Sabah Namazı ile başlayıp uyuyana kadar olan sürelerinin yaparak yaşayarak öğrettik. Öğrencilerimizin akademik kazanımlarının yanında okulumuz içerisinde halı saha, masa tenisi, voleybol, basketbol gibi sportif faaliyetlerde de bulunmuşlardır. Okul dışı bir gezi ile de öğrencilerimize motivasyon yemeği verdik. Akşam serbest saatlerinden arkadaşlık ilişkilerini pekiştirecek oyunlar oynayarak beraber başarma duygusu ile sınıf bütünlüğü hedeflendi. Akşam ikram saatlerinde davetli hocalarımızla hem sınav sürecine yönelik hem de manevi dünyalarına hitap edecek sohbetler gerçekleştirdik. Kamp boyunca her gün kitap okuma etkinliği düzenleyerek sınavın ana damarlarından biri olan okuma-anlama becerilerini gelişmesine ve kitap okuma alışkanlığı edinmelerini sağladık. Öğrencilerimize Cumartesi günü deneme sınavı uygulayarak yapılan çalışmaların sayısal veriler ile değerlendirilmesini yaptık.

 

Mrt

Hedef Lgs 2023 projesi kapsamında 8. Sınıf velilerimiz ile bir araya gelerek sınav hakkında bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerin ders çalışma durumları, kaynakların verimli kullanımı ve denemelerin değerlendirilmesi görüşüldü. Öğrencilerimizin hedefleri doğrultusunda yapmaları gereken net sayıları hakkında bilgi verildi.  Deneme sınavlarından sonra  gönderilen sonuç karnelerinin nasıl incelenmesi gerektiği, kazanım eksikliklerine dikkat edilmesi hususunda velilerimiz aydınlatıldı.

 

Mrt

Kariyer Günlerimiz Kapsamında Dr. Faruk ÖNDAĞ Öğrencilerimize Motivasyon Semineri düzenlemiştir.

Mrt

12 sınıf üniversiteye hazırlık grubu öğretmenlerimizle 2 dönem üniversiteye hazırlık konusunda yol haritası belirlemek ve öğrencilerimizi motive etmek için ikinci dönemin ilk gününde (20 Şubat 2023 pazartesi) 12 sınıf öğrencilerimizle bir toplantı gerçekleştirdik

Mrt

12 sınıf üniversiteye hazırlık grubu öğretmenlerimizle 2 dönem üniversiteye hazırlık konusunda yol haritası belirlemek için ikinci dönemin ilk gününde (20 Şubat 2023 pazartesi) bir toplantı gerçekleştirdik

Mrt

Deprem bölgesinden olup, yurdumuzda kalan öğrencilerimizle okul idaresi olarak hasbihal edip, ailelerinin durumu ile ilgili bilgi aldık.

Şbt

AÇIK LİSE KAYIT YENİLEMELERİ

*Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2022- 2023 eğitim ve öğretim yılı 2. dönem (2022/2 Dönemi) kayıt yenileme işlemleri 10 Ocak 2023 tarihinden 20 Mart 2023 tarihi mesai bitimine kadar yapılacaktır.

1-) 13 Eylül 2004 ve sonrası doğumlu olan öğrencilerin kayıt yenilemeleri bakanlıkça değil, öğrenci müracaat ettiği takdirde ÜCRET ALINMADAN yüz yüze eğitim kurumları tarafından yapılacaktır. Kayıt yenilerken sistemde herhangi bir seçim yapılmadan kayıtları yenilenebilecektir.

2-)  "Değerli öğrencilerimiz: Ülkece yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, okul olarak depremzede vatandaşlarımıza katkı sunmak açısından, bu dönem açık lise için alınacak yüz yüze eğitim ücretlerini sizden almayacağız. Bunun yerine -50 TL'den aşağı olmamak üzere- AFAD'a yapacağınız deprem bağışlarının dekontunun, açıklama kısmına İstanbul RTE AİHL olarak yazılıp sınıf öğretmenine ulaştırılması yeterli olacaktır. Bu sürece destek veren tüm öğrencilerimize şimdiden teşekkür ederiz. Allah ülkemizi her türlü âfet ve belâdan muhafaza eylesin".

3- Öğrenci adayları; sınav ücreti olarak 50 TL'yi https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların banka veya kredi kartı ile veya Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankası'nın mobil veya internet bankacılığı üzerinden veya ATM'lerden öğrencilerin TC kimlik numaraları ile MEB Destek Hizmetleri Genel müdürlüğü hesabına yatırıp dekontunu okula getireceklerdir

4-Kayıt yenileme ve ilk kayıt ücretinden muaf olan öğrencilerden yüz yüze eğitim ücreti alınacaktır.

Ock

Antalya/ Manavgat Rafting Heyecanı Üniversite hazırlık kampı kapsamında bulunduğumuz Antalya'da, yoğun bir çalışmanın ardından bugün öğrenci ve öğretmenlerimizle, Rafting yaptık Destekleri için, gençlik ve Spor bakanımız Muharrem Kasapoğlu'na, Antalya gençlik ve spor müdürü Yavuz Gürhan'a teşekkür ederiz.

Ock

Antalya/ Kepez Belediye Başkanımızı Ziyaret Ettik.

Üniversite hazırlık kampı kapsamında bulunduğumuz Antalya'da,okul müdürümüz Bayram Kefeli, müdür yardımcımız Eymen Kamer, matematik öğretmenimiz Engin Çakır ve bir grup öğrencimiz Kepez Belediye başkanı sayın Hakan Tütüncü'yü makamında ziyaret etti. Destekleri ve misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.