T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

May

TÜBİTAK onaylı, çok özgün ve orijinal 22 projemizin sergilendiği, bilim fuarımızın açılışını yaptık.   Açılışımıza katılan, İlçe Müdürümüz Mucip beye, Önder Genel Başkanımız Abdullah beye, FEBVA başkanımız Mehmet Kamil beye,  Vakıf müdürümüz Mehmet beye, İstimder genel sekreterimiz Şakir beye, ilçemizin çok kıymetli okul müdürlerine ve öğretmenlerine teşekkür ederim.   Koordinatör öğretmenimiz Hacer hanımı, proje koordinatörü öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz

May

Öğrencimiz Mehmet Ali Sarıtürk, Ağrı'da yapılan Genç Sada Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasında TÜRKİYE  BİRİNCİSİ oldu.

 

GENÇ SADA KUR'AN-I KERİM'İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİ AĞRI'DA YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığının İmam Hatip Liseleri ve ortaokulları öğrencilerini kapsayan Genç Sada Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın Türkiye Finali 24 Mayıs 2022 Salı günü Ağrı'da yapıldı. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, valilik, belediye, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ağrı Müftülüğü ve İbrahim Çeçen Üniversitesinin destekleriyle üniversite yerleşkesindeki Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı okunması ve Ayasofya-i Kebir Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın konuşmaları sonrası ,  Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafiz Osman Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Fatih Okumuş, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Davut Kaya, Çamlıca Camii İmam Hatibi Kerim Öztürk ve Ayasofya-i Kebir Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu'nun jüri üyeliğini yaptığı yarışmaya geçildi.

 

Türkiye'nin 81 ilinin birincileri belirlendikten sonra, 10 bölge finallerindeki yarışmada finale kalma hakkı kazanan imam hatip ortaokullu 10 öğrenci ile imam hatip liseli 10 öğrenci, Türkiye finalinde Kur'an-ı Kerim okudu. 

 

İmam hatip ortaokulları kategorisindeki yarışmada, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulundan Ahmet Kinni birinci, Ankara'nın Pursaklar ilçesi Medine İmam Hatip Ortaokulundan Eslem Emin Bal ikinci ve İzmir'in Karabağlar ilçesi İmam Hatip Ortaokulundan Ömer Baydar üçüncü oldu.

 

İmam hatip liseleri kategorisindeki yarışmada da İstanbul'un Fatih ilçesindeki İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Ali Sarıtürk birinci olurken, Niğde merkez Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mahmut Sami Sungur ikici ve Samsun'un İlkadım ilçesi Şehit Ahmet Altunoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdullah Emir Altun üçüncülük elde etti.

 

 

Program, dereceye girenlere ve yarışmaya katılan öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. Programa, Vali Yardımcısı Kerem Türker, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

May

Değer Avcıları Yarışmasında Okulumuz İstanbul 1.si.   Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından İstanbul geneli İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Değer Avcıları Yarışması'nın sonuçları dün akşam yapılan Değer Gecesi Ödül Töreni'nde açıklandı.   Altı ay boyunca altı farklı temayla İstanbul'u karış karış gezerek çeşitli ihya çalışmaları yapan öğrenci grupları, faaliyetlerini grup isimlerini taşıyan sosyal medya hesaplarından her ay paylaştılar.   Yapılan aylık değerlendirmeler neticesinde,   Okulumuz öğrencilerinin kurduğu  Uhud Okçuları grubu 1. Seçildi.   Yaptıkları bu anlamlı çalışmadan dolayı,Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneğine teşekkür ederiz.

May

26 MAYIS 2022 PERŞEMBE SAAT 10:30'da açılışını yapacağımız  ve öğretmenleri rehberliğinde öğrencilerimizin hazırladığı Tübitak 4006 Bilim Fuarımıza bekleriz...

May

AYASOFYA-İ KEBİR CAMİİ ŞERİFİNDE 35  HAFIZIMIZIN İCAZET MERASİMİNİ YAPTIK.

 

Okulumuz, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Fatih Müftülüğüne bağlı Kur'an Kursumuzda hafızlığını tamamlayan 35 öğrenci için Ayasofya-i Kebir Camii Şerifinde hafızlık merasimi düzenledik. 

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında okul eğitimlerinin yanı sıra Kur'an Kursu hocalarımızın nezaretinde hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz, velileriyle birlikte hafızlık belgesi almanın onurunu ve sevincini yaşadılar. 

 

Reîsü'l-Kurrâ Mustafa Demirkan'ın  riyasetinde gerçekleşen program, seçkin hafız ve hocaların Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okul Müdürü Bayram Kefeli'nin açılış konuşmasının ardından Fatih Müftüsü Hüseyin Baş, İstanbul Müftü Yardımcısı İsa Aktaş, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ve Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül teşekkür ve selamlama konuşması yaptılar. Merasim, hafız öğrencilerin Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Reîsü'l-Kurrâ Mustafa Demirkan'ın duası ile devam etti.

 

Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Daire Başkanı İhsan Erkul, İstanbul İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Muslu, İstanbul Müftü Yardımcısı İsa Aktaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Faik Kaptan, Fatih Müftüsü Hüseyin Baş, Fatih İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Atakan Karabağ, Fatih Eğitim Bilim Vakfı  Başkanı Mehmet Kamil Berse, Birlik Vakfı Genel Sekreteri Muhittin Gemici, Vakıfistanbul Başkanı Sami Kılıç öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı program, okul idaresi, Fatih müftülüğü, vakıflarımız, derneğimiz, velilerimiz  ve sivil toplum kuruluşlarımızın hazırladığı hediyeler ve Hafızlık Diplomalarının takdimi ile son buldu.

 

Okul idaresi olarak, başta Fatih Müftülüğü olmak üzere, kurs hocalarımıza, öğretmenlerimize, ,destek veren STK'lar ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

May

Okul Mürümüz Bayram KEFELİ okul tanıtımları kapsamında GAZİANTEP'in 4 güzide İmam Hatip Okulunu ziyaret ederek ,   Prof Dr Mehmet görmez İmam Hatip Lisesi   Adil Teymur İmam Hatip ortaokulu   Şehit Cuma Akıl İmam Hatip Ortaokulu   Boyacı Mehmet Zilan İmam Hatip Ortaokulu,   öğrenci, öğretmen ve idarecileri ile buluştu.

May

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında 35 Hafızımızın İcazet Töreni Ayasofya Camiinde  15 Mayıs 2022 Pazar 10:00-13:00 arasında yapılacaktır. 

Nis

Okulumuz Bünyesinde Hafızlığını tamamlayan  öğrencimiz Ahmet Faruk ÇINAR'ı ve ailesini tebrik ederiz.

May

Okul bahçemizin peyzaj çalışması tamamlandı. Bahçemiz güzel bir görünüme kavuştu.

Nis

Beyoğlu Cemal Artüz İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencileri okulumuz ziyaret etti.

Nis

Eyüp Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri okulumuzu ziyaret etti. 

Nis

Okulumuz öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu Sayın Abdussamed ALTUNTAŞ'ın konuşmacı olarak katıldığı programda Merhum Sezai KARAKOÇ'u andık. Emeklerinden dolayı Edebiyat Öğretmenimiz Said ÖZDEMİR ve Meslek Dersleri Öğretmenimiz Hasan NAS'a teşekkür ederiz.

 

Nis

Okulumuz Bünyesinde Hafızlığını tamamlayan 6. sınıf öğrencimiz Bilal Samet CESUR'u ve ailesini tebrik ederim. Hocası Mehmet Eker'e, Mustafa Akgül'e Müdür yardımcımız Enes Düdükçüye ve emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ederim

Nis

Okulumuz gezi kulübü öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizden bazıları tarih öğretmenimiz Umut DİRİÖZ rehberliğinde Fener Rum Patrikanesi, Fener Rum Erkek Lisesi ve Osmanlı Arşivlerini gezdi.

Nis

Okulumuz Vakfı FEBVA (Fatih Eğitim ve Bilim Vakfı)'nın  düzenlediği iftar programını, Mütevelli Heyeti Başkanı Mesut Toprak, Mütevelli Üyelerimiz, Akparti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank, Vakıf Başkanımız Mehmet Kamil Berse, Mezunlar Derneği Başkanımız Habip Bozkurt, Mezunlarımızdan, Nuri Albayrak, Aziz Torun, Saim Bahadır ve birçok davetlinin katılımıyla gerçekleştirdik.