T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Nis

Talim Terbiye Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Cihat DEMİRLİ ve Talim Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Doç. Dr. Hüseyin KORKUT'u okulumuzda ağırladık.

Nis

Başakşehir Gençlik oyunları Bilyalı Tornet branşında branşında okulumuz öğrencileri Yakup Uğur Kiras ve Mehmet Bilal Şahbaz İstanbul 2.si oldular.

Nis

Kadir Gecesi programımızı tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımıyla okulumuz mescidinde icra ettik.

Nis

Hafızlık ve akademiyi pekiştirme projemiz kapsamında topladıkları puanlarla ödül almaya hak kazanan öğrencilerimize ödüllerini takdim ettik.

Nis

Hafızlığını 2.bitiren Öğrencimiz 1000 tl lik hediye çeki almaya hakkazandı. Kendisini ve ailesini tebrik ediyoruz.

Nis

Okul Vakfımız FEBVA’nın Geleneksel iftar programını İlim Yayma Vakfı Genel Başkanı Sn. Bilal Erdoğan, İstanbul Valimiz S. Davut Gül, Fatih İlçe Kaymakamımız Sn. Cafer Sarılı, İl Milli Eğitim müdürümüz Sn. Doç Dr. Murat Mücahit Yentür, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Fatih Çepni, İlçe müftümüz Sn. Hüseyin Baş, Mütevelli heyeti başkanımız Sn. Mesut Toprak, yönetim kurulu başkanımız M. Kamil Berse, okul müdürümüz Bayram Kefeli, vakıf müdürümüz Mehmet Doğan, mütevelli heyeti üyelerimiz, mezunlarımız, öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirdik.

Nis

Okulumuz Vakfı FEBVA nın 6. Olağan genel kurul toplantısını, 29.03.2024 tarihinde Mutevelli üyemiz Sn. Bilal Erdoğan, Mütevelli heyeti başkanımız Sn. Mesut Toprak, yönetim kurulu başkanımız M. Kamil Berse, vakıf müdürümüz Mehmet Doğan, mütevelli heyetimiz ve okul müdürümüz Bayram Kefelinin katılımıyla gerçekleştirdik.

Mrt

1 YARIŞMA 3 DERECE Başakşehir Gençlik oyunları Bilyalı Tornet branşında okulumuz öğrencileri Yakup Uğur Kiras ve Mehmet Bilal Şahbaz Fatih ilçesi 1.si Emirhan Hastürk ve Emir Tutuş Fatih ilçesi 2.si, Alaaddin Çakır ve Fatih Keleş ilçe 3.sü oldular.

Mrt

İSTİMDER KARDEŞLİK İFTARI 2024 Okulumuz mezunu milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, rektörler, dekanlar, sivil toplum kuruluşları başkanları, bine yakın mezunumuzla okulumuz fuaye alanında iftarda bir araya geldik. Programda emeği geçen başta mezunlar derneği başkanımız Av.Habip Bozkurt ve genel sekreter Şakir Çetinkol olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Mrt

Okulumuz bünyesinde Fatih Müftülüğüne Bağlı İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Haitp Lisesi Kuran Kursunda Hafızlığını tamamlayan 6. sınıf öğrencimiz Osama OMAR'ı, hafızlık hocası Mehmet EKER ve Ömer Talha BATU'yu, Ailesini ve emeği geçenleri tebrik ederiz.

Mrt

Çanakkale Zaferi ve İstiklal Marşı'nın kabulü yıl dönümleri dolayısıyla okulumuzda program düzenlendi. Programın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlandı, ardından selamlama konuşması yapan okul müdürümüz Bayram Kefeli Çanakkale Savaşı'ndan örnekler vererek bu toprakların hangi bedellerle alındığını ve korunduğunu dile getirdi. Nurullah Sait Yeter ve Bilal Kerim Gözdamga, Çanakkale Türküsü ve Şehitler Ölmez adlı parçaları sazlarıyla hem çalıp hem söylediler. Ardından İstiklalMarşı güzel okuma yarışması yapıldı. İstiklal Marşı güzel okuma yarışmasını 9/B sınıfından Abdulkadir Özyüksel kazandı. Hamza Göksu'nun oynadığı Kınalı Hasan oratoryosu ve Haydar Zeen'in seslendirdiği Mehmet Akif'in Çanakkale Şehitlerine şiiriyle program son buldu.

Mrt

İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıldönümü vesilesiyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy mezarı başında anıldı. İatanbul valimiz ve okulumuz öğrencilerinin de katıldığı anma programında Kur'an-ı Kerim'i okulumuz öğrencisi Hasan Hüseyin Eker okudu. Ardından yapılan dua ve kabir ziyareti ile program son buldu.

Mrt

TÜBİTAK 4006 projesi kapsamında, Öğrencilerimiz, proje koordinatörü Öğretmenlerimiz Hasan Uyar ve Hasan Nas riyasetinde bölgemizde ki insani yardım kuruluşlarından İHH İDDEF İNSAN VAKFI MİRASIMIZ KUDÜS DENİZ FENERİ kurumlarını ziyaret ettiler. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde birlikte yürütülebilecek ortak projeler istişare edildi. Ev sahipliği yapan kurum yöneticilerine teşekkür ederiz.

Mrt

Mezun ve öğrencilerimizin katılımıyla Ramazan'ı Şerif'ten önceki sabah namazı programımızı Fatih Camii'nde gerçekleştirdik. Çorba ikramı için mezunlar derneğimize ve yurt idaremize teşekkür ederiz.

Mrt

Ramazân-ı Şerîf Bilgi Yarışması
Yaklaşan Ramazan ayı hakkında öğrencilerimizin farkındalığını arttırmak amacıyla ödüllü bilgi yarışması düzenlendi. Seyircilerin de interaktif bir şekilde katılım gösterdiği programda dereceye giren öğrencilerin ödülleri okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize takdim edilmiştir.