T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Haz

Eyüp İlçesinin güzide okullarından Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu okulumuzu ziyaret etti. 

May

TürkAkım Teknik Direktörü Yılmaz Demir “Enerji Piyasasında Dışa Bağımlılığı Azaltma Adına Atılan Adımlar” başlıklı söyleşi de öğrencilerimizle buluştu. Demir, Türkiye doğalgaz altyapısı, Uluslararası Doğalgaz Ticaret Projeleri ve Türkiye’nin bu projelerdeki kritik konumundan bahsetti. Demir konuşmasının devamında Karadeniz Gazı, Doğu Akdeniz’deki enerji krizleri ve Türkiye’nin, Enerji Merkezi olma yönündeki gelişmelere değindi. Ülkemizin elektrik harcamasının %30’unun doğalgaz santrallerinden üretildiğini aktaran Demir, bu üretimlerin ülkemize büyük yükü olduğu söyledi. Yenilenebilir enerji ve Baraj güçlerinden elde edilen Hidroelektrik Santrallerinin güçlerinin artmasının gerektiğinden de bahsetti. Enerji alanındaki keşiflerin yeni müjdelerle devam edeceğini ve Türkiye'nin bu anlamda önünün açık olduğunu vurguladı. Konuşma soru-cevap faslıyla devam etmiş,ardından okul müdürümüzün hediye takdimi ve toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona ermiştir. Aynı zamanda velimiz olan TürkAkım Teknik Direktörü Yılmaz Demir'e sunumları için teşekkür ederiz.

May

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlediği Genç Sada Güzel Kuran Okuma Bölge Yarışması okulumuzda yapıldı. 

Yarışmada Bayrampaşa Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan AİHL öğrencisi Yusuf Esad Sağlam Birinci, Fatih Atatürk İHO öğrencisi Abdulavali Ziyavuddinov İkinci, Gaziosmanpaşa Evliya Çelebi İHO öğrencisi Ahmet Can Karanfil Üçüncü oldu.

Nis

İlim irfan seminerlerinde, operatör doktor Hafız Salih selman'ı misafir ettik.

Nis

*16 Ayda Hafızlığını bitiren* 6. sınıf Öğrencimiz Muhammed Bilal Köse'yi, ailesini, Hafızlık hocası Abdullah Yıldızı, Hafızlık Yöneticisi Mustafa Akgül'ü, Hafızlık Projesi sorumlu müdür yardımcımız Enes Düdükçü'yü ve tüm emeği geçenleri tebrik ederim.

Nis

Anadolu Mektebi projesinde, öğrencilerimiz edebiyatımızın yarım asırlık hikayecisi “Mustafa Kutlu Okul Paneli”ni başarıyla gerçekleştirdiler. Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz

Mrt

Endonezya Cakarta'dan Smp Cordova okulu 10 öğrenci, yönetici ve öğretmenleri okulumuzu ziyaret ettiler. Öğrencilerimize geleneksel halk ezgileri de sergilediler

Mrt

RAMAZAN-I ŞERİF'İ KARŞILAMA PROGRAMI YAPTIK

Mrt

Okulumuzda sene boyunca 8. Sınıflarımıza yaklaşık 50 12. Sınıflarımıza ise yaklaşık 70 deneme sınavı yapılmaktadır.  Yapılan denemelerin sonuçları öğrenci ve velilere zaman kaybetmeden bildirilmektedir.  Öğrencilerimizin başarısı için yoğun olarak çalışıyoruz.  

Mrt

Fatih belediyesi, İlçe Gençlik Spor ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu, Suriçi Kupası Futsal Müsabakalarında okulumuz Futsal Takımı üçüncü oldu.

 

Fatih belediyesi, İlçe Gençlik Spor ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu, Suriçi Kupası Dart Müsabakalarında okulumuz 5.sınıf öğrencisi Muhammed Yusuf Sancakdar İlçe üçüncüsü oldu.

Mrt

11 ve 12. sınıf öğrencilerimizle İbn Haldun Üniversitesine ziyaret düzenledik. Rehber öğretmenimiz Tarık SEKMENLİ'nin koordinesinde gerçekleşen ziyarette üniversitenin fakülteleri, puanı, başarı sırası ve burs imkanları hakkında bilgi alan öğrencilerimiz daha sonra üniversitenin çeşitli birimlerini ve okul kütüphanesini gezdi. Misafirperverliklerinden dolayı İbn Haldun Üniversitesi'ne teşekkür ederiz. 

Mrt

Uzman Psikolog Reyhan ÖZYAĞLI, kariyer günleri kapsamında, psikoloji alanına ilgi duyan11 ve 12. sınıf öğrencilerimizi meslek seçimi konusunda bilgilendirdi.

Mrt

Diyanet İşleri Başkanlığının hafızlık tespit sınavında başarılı olan öğrencilerimiz Hafızlık Belgelerini almıştır. Öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederiz.

Mrt

Yazar Fehmi DEMİRBAĞ, öğrencilerimizle Çizgi Roman temalı Workshop çalışması yaptı.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü İlçe Programı okulumuzda gerçekleştirildi.

Programa Kaymakamımız Sayın Cafer Sarılı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mucip KINA, ilçemiz daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, Kuran-ı Kerim Tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşma, video sunumu, şiirlerin okunması, drama, oratoryo ve öğrenciler tarafından hazırlanmış konserle devam etti. Program, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen yarışmanın ödül töreniyle son buldu.

Programı hazırlayan tarihi öğretmenimiz Umut Diröz, edebiyat öğretmenimiz Gülsüm Eralp ve görev alan tüm idareci öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.