T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Haz

Okul müdürümüz Bayram Kefeli, müdür Başaryardımcımız Ekrem Bulut, Ürdün Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Kültürel İlişkiler Genel Müdürü Sayın Ziyat Mumili'yi makamında ziyaret ederek, okulumuz öğrencilerinin Ürdün'deki Arapça eğitimleri ile ilgili görüşmeler yaptılar.

Haz

Okul müdürümüz Bayram Kefeli, müdür Başaryardımcımız Ekrem Bulut, Ürdün Yunus Emre Enstitüsü müdürü Sayın Ensar Fırat'ı Ürdün TİKA koordinatörü Sayın Abdurrahman Soylu'yu makamında ziyaret ederek, okulumuz öğrencilerinin Ürdün'deki Arapça eğitimleri ile ilgili yapılacak çalışmalarla hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Haz

Okul müdürümüz Bayram Kefeli, müdür Başaryardımcımız Ekrem Bulut,

Ürdün büyükelçimiz Sayın Erdem Ozan'ı Amman başkonsolosu Sayın Abdullah Subaşı'yı, Amman eğitim müşaviri Sayın Jale Şengün'ü ziyaret ederek Okulumuzda yapılan çalışmalar ve Ürdün'deki Arapça eğitimleri konusunda bilgilendirmede bulundular.

Haz

Okul müdürümüz Bayram Kefeli, müdür Başaryardımcımız Ekrem Bulut, Türkiye Maarif Vakfı Ürdün Sorumlusu Sayın Veysi Kaya'yı makamında ziyaret ederek, okulumuz öğrencilerinin Ürdün'deki Arapça eğitimleri ile ilgili yapılacak çalışmalarla hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Haz

Eğitimci Yazar Sencer OLGUN öğrencilerimizle bir söyleşi gerçekleştirdi ve kitaplarını imzaladı.

Haz

12. Sınıf Öğrencilerimiz Gelişim Üniversitesini gezdi

Haz

Okulumuz öğrencileri Teknofesti gezdi.

Haz

Gezi Kulübümüzün faaliyetleri kapsamında Yedikule Hisarına gezi düzenledik

Haz

Eyüp İlçesinin güzide okullarından Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu okulumuzu ziyaret etti. 

May

TürkAkım Teknik Direktörü Yılmaz Demir “Enerji Piyasasında Dışa Bağımlılığı Azaltma Adına Atılan Adımlar” başlıklı söyleşi de öğrencilerimizle buluştu. Demir, Türkiye doğalgaz altyapısı, Uluslararası Doğalgaz Ticaret Projeleri ve Türkiye’nin bu projelerdeki kritik konumundan bahsetti. Demir konuşmasının devamında Karadeniz Gazı, Doğu Akdeniz’deki enerji krizleri ve Türkiye’nin, Enerji Merkezi olma yönündeki gelişmelere değindi. Ülkemizin elektrik harcamasının %30’unun doğalgaz santrallerinden üretildiğini aktaran Demir, bu üretimlerin ülkemize büyük yükü olduğu söyledi. Yenilenebilir enerji ve Baraj güçlerinden elde edilen Hidroelektrik Santrallerinin güçlerinin artmasının gerektiğinden de bahsetti. Enerji alanındaki keşiflerin yeni müjdelerle devam edeceğini ve Türkiye'nin bu anlamda önünün açık olduğunu vurguladı. Konuşma soru-cevap faslıyla devam etmiş,ardından okul müdürümüzün hediye takdimi ve toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona ermiştir. Aynı zamanda velimiz olan TürkAkım Teknik Direktörü Yılmaz Demir'e sunumları için teşekkür ederiz.

May

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlediği Genç Sada Güzel Kuran Okuma Bölge Yarışması okulumuzda yapıldı. 

Yarışmada Bayrampaşa Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan AİHL öğrencisi Yusuf Esad Sağlam Birinci, Fatih Atatürk İHO öğrencisi Abdulavali Ziyavuddinov İkinci, Gaziosmanpaşa Evliya Çelebi İHO öğrencisi Ahmet Can Karanfil Üçüncü oldu.

Nis

İlim irfan seminerlerinde, operatör doktor Hafız Salih selman'ı misafir ettik.

Nis

*16 Ayda Hafızlığını bitiren* 6. sınıf Öğrencimiz Muhammed Bilal Köse'yi, ailesini, Hafızlık hocası Abdullah Yıldızı, Hafızlık Yöneticisi Mustafa Akgül'ü, Hafızlık Projesi sorumlu müdür yardımcımız Enes Düdükçü'yü ve tüm emeği geçenleri tebrik ederim.

Nis

Anadolu Mektebi projesinde, öğrencilerimiz edebiyatımızın yarım asırlık hikayecisi “Mustafa Kutlu Okul Paneli”ni başarıyla gerçekleştirdiler. Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz

Mrt

Endonezya Cakarta'dan Smp Cordova okulu 10 öğrenci, yönetici ve öğretmenleri okulumuzu ziyaret ettiler. Öğrencilerimize geleneksel halk ezgileri de sergilediler