T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Mrt

RAMAZAN-I ŞERİF'İ KARŞILAMA PROGRAMI YAPTIK

Mrt

Okulumuzda sene boyunca 8. Sınıflarımıza yaklaşık 50 12. Sınıflarımıza ise yaklaşık 70 deneme sınavı yapılmaktadır.  Yapılan denemelerin sonuçları öğrenci ve velilere zaman kaybetmeden bildirilmektedir.  Öğrencilerimizin başarısı için yoğun olarak çalışıyoruz.  

Mrt

Fatih belediyesi, İlçe Gençlik Spor ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu, Suriçi Kupası Futsal Müsabakalarında okulumuz Futsal Takımı üçüncü oldu.

 

Fatih belediyesi, İlçe Gençlik Spor ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu, Suriçi Kupası Dart Müsabakalarında okulumuz 5.sınıf öğrencisi Muhammed Yusuf Sancakdar İlçe üçüncüsü oldu.

Mrt

11 ve 12. sınıf öğrencilerimizle İbn Haldun Üniversitesine ziyaret düzenledik. Rehber öğretmenimiz Tarık SEKMENLİ'nin koordinesinde gerçekleşen ziyarette üniversitenin fakülteleri, puanı, başarı sırası ve burs imkanları hakkında bilgi alan öğrencilerimiz daha sonra üniversitenin çeşitli birimlerini ve okul kütüphanesini gezdi. Misafirperverliklerinden dolayı İbn Haldun Üniversitesi'ne teşekkür ederiz. 

Mrt

Uzman Psikolog Reyhan ÖZYAĞLI, kariyer günleri kapsamında, psikoloji alanına ilgi duyan11 ve 12. sınıf öğrencilerimizi meslek seçimi konusunda bilgilendirdi.

Mrt

Diyanet İşleri Başkanlığının hafızlık tespit sınavında başarılı olan öğrencilerimiz Hafızlık Belgelerini almıştır. Öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederiz.

Mrt

Yazar Fehmi DEMİRBAĞ, öğrencilerimizle Çizgi Roman temalı Workshop çalışması yaptı.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü İlçe Programı okulumuzda gerçekleştirildi.

Programa Kaymakamımız Sayın Cafer Sarılı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mucip KINA, ilçemiz daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, Kuran-ı Kerim Tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşma, video sunumu, şiirlerin okunması, drama, oratoryo ve öğrenciler tarafından hazırlanmış konserle devam etti. Program, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen yarışmanın ödül töreniyle son buldu.

Programı hazırlayan tarihi öğretmenimiz Umut Diröz, edebiyat öğretmenimiz Gülsüm Eralp ve görev alan tüm idareci öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Mrt

Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Öğrencilerimizle birlikte Çanakkale Zaferinin 108.yıl dönümü münasebetiyle Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen il programına katıldık. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın da iştirak ettiği programda şehitlerimizin kabri başında dualar edildi. Bu büyük zaferin sene-i devriyesinde şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

Mrt

Biruni  Üniversitesi Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi  Kurumsal İletişim Uzmanı Zemzem BUDAK VE Dr Öğr Üyesi Yıldız KAYALI tarafından öğrencilerimize tanıtıldı.

Mrt

Öğrencilerimizle, önderimizin düzenlediği sabah namazı buluşmasında, Fatih camii'ndeydik

 

Mrt

Okulumuz mezunlarından

Albayrak Grup Yönetim kurulu üyesi sayın Nuri Albayrak'ı ziyaret ettik. Okulumuzda yürütülen üniversite hazırlık çalışmaları, Fatih ilçesinde yürüttüğümüz, örgün eğitim ile birlikte hafızlık projesi hakkında bilgi verdik.

Okulumuza maddi manevi katkılarını esirgemeyen Nuri bey'e teşekkür ederiz.

Mrt

 

"Tarihçi-Yazar Mustafa Armağan Öğrencilerimizle Buluştu"

Osmanlı Tarihi ve yakın tarih üzerine 50'yi aşkın eser kaleme alan, ülkemizde tarih ilminin ve tarihî şahsiyetlerin tanınmasına ve sevilmesine öncülük eden tarihçi-yazar Mustafa Armağan okulumuzda,"Abdülhamit'in Kurtlarla Dansı" başlıklı bir konferans verdi. Tarih ilminin objektif kriterlere dayalı bir biçimde, ön yargılardan uzak ve kaynak bilinci ile belgelere dayalı bir şekilde ele alınmasının önemine değinen Mustafa Armağan, Osmanlı padişahlarından Sultan II. Abdülhamit devrinin ise ayrıca üzerinde durdu. Sultan II. Abdülhamid'in Osmanlı topraklarında eğitim,sanayi, ulaşım ve kalkınma alanlarında giriştiği ihyâ ve inşâ faaliyetlerini belgeler ışığında izah eden usta yazar, yabancı devlet adamları gözünden II. Abdülhamit'in itibar ve nüfûzuna da ayrıca değindi. Öğrencilerimizin dikkatle takip ettiği konferans, soru-cevap faslıyla sona erdi. Okul müdürümüz Bayram Kefeli'nin hediye takdiminden sonra, öğrencilerimizin imza ve fotoğraf isteğini kırmayan Mustafa Armağan,okulumuz bölümlerini gezdikten sonra ziyaretini tamamladı.

 

Mrt

Okulumuz mezunu

Sanayi Teknoloji Bakanı sayın Mustafa Varank'ın babası

ALİ HAYDAR VARANK vefat etmiştir.

Cenaze namazı 13 Mart Pazartesi öğlen namazında Fatih camiinde kılınacak olup Edirnekapı mezarlığına defnedilecektir.

Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

Mekanı cennet olsun.

Mrt

 

 

"Kariyer Günleri " kapsamında "Sınavda Nasıl Başarılı Olunur?" konulu seminerde İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Mehmet Ali DOĞAN Hocamızı misafir ettik.

8,9,10 ,11ve 12. Sınıf öğrencilerimizin katıldığı seminer çok verimli bir şekilde gerçekleşti

Değerli hocamıza katılımından dolayı teşekkür ederiz

 

"12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü" İlçe programı Kaymakamımız Sayın Cafer Sarılı'nın teşrifleriyle, okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.