T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Duyurular

Şbt

Ock

ÖSYM'nin açıkladığı "2020 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi'ne göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 20-21 Haziran 2020'de yapılacak. YKS için başvurular 6 Şubat'ta başlıyor. YKS başvurularının biteceği tarih ise 3 Mart. YKS 2020 sonuçları 23 Temmuz'da açıklanacak.

Geç başvuru günü ise 18 Mart 2020'den 19 Mart 2020 saat 23:59'a kadar.

Şbt

Okulumuzun 1976 Mezunları okulumuzda buluştu.Aralarında çok sayıda tanınmış kişide vardı.Bakanımız Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Erzurum İBB Başkanı Mehmet Sekmen, Ordu Müftüsü Mürsel ÖZTÜRK de katılımcılar arasındaydı.  

Şbt

Tebrikler... Örgün eğitimle beraber hafızlık eğitimi veren ortaokulumuzda okuyan öğrencimiz "Zübeyir Asım Akbaşoğlu" hafız oldu. Dedesinin de katıldığı bayrak töreninde arkadaşlarının huzurunda tebrik edilerek ödüllendirildi. Kendisini, anne ve babasını, onu yetiştiren hocalarını kutluyoruz. T E B R İ K L E R Z Ü B E Y R A S I M!

Şbt

Okulumuz Veli Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından okul müdürünüz Cavit Erdem selamlama konuşması yaptı. Okul rehber hocamız Kerem Ünlü okulumuzun tanıtımını yaptı ve ders çalışma sistemi üzerine tavsiyelerde bulundu. Okul Aile Birliği başkanı Oğuz Türk, ÖNDER genel başkanı, aynı zamanda velilerimizden Kamber Çal ve Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Yentür selamlama konuşması yaptı. Okul Aile Birliği başkan yardımcılarından Dr Hüseyin Sevim okulumuzda uygulanan ve uygulanacak projeleri anlattı ve bu projelere velilerimizin destek vermelerini istedi. Velilerimiz sınıflarda ders öğretmenleri ile öğrencilerin durumu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ağu

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin 2020/1 sayılı  Genelge kapsamında devamsızlık hariç başarısız olduğu yüz yüze eğitim ders/derslerinden  önceki yıllarda uygulanan ek sınavın yerine yapılacak olan birinci dönem sonu sınavları; eğitim öğretim yılının ikinci dönem yüz yüze eğitim derslerinin başladığı ilk haftada, ikinci dönem sonu sınavları ise yüz yüze eğitim derslerinin bittiği tarihi takip eden 2 hafta içinde yapılır. Sınav sonuçları; sınavların bitiminden itibaren 10 iş günü içinde Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sistemine     " EK SINAV " olarak aktarılır. Bu sınavlarla ilgili iş ve işlemler örgün ortaöğretim kurumlarının sorumluluk sınavlarıyla ilgili mevzuata uygun olarak gerçekleştirilecektir.

Yapılacak olan sınavlara öğrencilik durumu aktif, donuk, silik olanlardan yüz yüze eğitim okul/kurumlarına dilekçe ile müracaat edenler alınır.

 

 

Dilekçe örneği için tıklayınız...

             2020/1 SAYILI GENELGE İÇİN TIKLAYINIZ.

Ara

Fatih Sultan Mehmet Vakıf üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladık.Bizi gönülden karşılayan rektörümüze ve Üniversitemizin yetkililerine teşekkür ederiz

Ara

İL M.E.B.  ve DENİZ FENERİ DERNEĞİ arasında yapılan protokol gereği olarak   "AFRİKA'DA KATARAKT AMELİYATI" ve "ARAKAN'LI MÜLTECİLERE KONUT PROJESİ" kapsamında, okulumuzda başlatılan yardım kampanyasında Aralık ayında 3.500TL toplanmış olup çalışmalar gelecek aylarda da devam edecektir. Yardım kampanyasında sınıflar bazında gönüllü olarak görev alan öğrenciler sınıflarına göre aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

Tem

Kardeş okulumuz 27Nisan 2017 ve 01.Mayıs 2017 tarihleri arası yapılan ziyaretimizi  okul web sayfasında yer verdiler.

May

Okul Müdürümüz Cavit ERDEM ve Okul Aile Birliğimizden yetkililer İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.